Лабораторія радіо-чарівників. Або антена WiFi своїми руками

radio_1Основною метою проекту було спаяти власними руками WiFi антену (в діапазоні біля 2.4 Гіга герца), а потім дослідити її роботу.

У проекті приймало участь дев’ять осіб. Були напрямки про різні типи антен. На початку учням була прочитана одна лекція про ЕМ хвилі, а потім діти робили ті антени, які кому більше сподобались – напрямлені або ненапрямлені. Оскільки антену без паяльника не зробиш, то всім довелось навчитись працювати з цим інструментом.

За час літньої школи було зроблено багато антен. Наприклад, зробили  напрямлену антену типу «хвильовий канал». Вона добивала від «стекляшки» до їдальні на одну паличку WiFi. Ця антена відомого типу, але ми пристосували її до частоти хвилі WiFi. Дівчата робили хвильову антену – ненапрямлену, яка розповсюджує хвилі на всі боки. Вона дала гірші результати, ніж дає промисловий роутер, але зараз йде робота над покращенням результатів.

radio_2Окремо для кожної антени були побудовані діаграми напрямленості. Це така діаграма, на якій зображується потужність сигналу від антени на різні кути, відносно виділеного напрямку.

Першу антену «хвильовий канал» зробили дуже швидко, але так само швидко вона і зламалась. Наступна антена, зроблена на основі першої, прожила довше і встигла показати гарні результати.

Були постійні проблеми практичного характеру. На кшталт того, що для напрямленої антени було необхідно проробити отвори в пластиковій ручці. А вона плавилась. Довелось це робити дуже обережно.

Проект добігає до кінця, але, на жаль,  учасники встигають не все… Хотілося б краще проміряти діаграму напрямленості для великої промислової антени. Крім того, як бонус на проекті був генератор водню, та й досі не вистачило часу, щоб з ним погратись. Але всі не втрачають надії. Адже велике бажання завжди приводить до результату.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s